Steps to the N.E.S.T. Winners

stepstonest (1)Thanks to all who contributed to our Steps to the N.E.S.T. fundraiser during the months of March and April! Click the links below to see all the winners:

Grand Prize Chromebook Winners

Weekly Steps Winners

Five Below Gift Card Winners

Teacher Prize Winners

Back to top

Grand Prize Chromebook Winners

Congratulations to the following students who had the highest contributions from each grade and who each won a brand new Chromebook!

Kindergarten:  Zachary Mockenhaupt
1st Grade:  Geovanny Andrade
2nd Grade:  Jackson Thorne
3rd Grade:  Gabby Debonis
4th  Grade:  Logan Thorne
5th Grade:  Dylan Peters

Weekly Steps Winners

Grade Week 1 Week 2 Week 3 Week 4

K

Lucas Falco Brooke Oyler Reagan O’Meara Zachary Mockenhaupt

1st

Dominic Griffenkranz Haley Fitzgerald Eva Robertson Geovanny Andrade

2nd

Adrian Woodring Harrison Collins Paige Doyle Jackson Thorne

3rd

Sarah Awadalla Gavin Mulvey Odaeja Baker Gabrielle DeBonis

4th

Rocco May Jackson Accardi Shane Tomlinson Logan Thorne

5th

Emma Smirk Daniella MacDonald Alex Myers Dylan Peters
Back to top

Five Below Gift Card Winners

Thanks to these students who raised at least $50! They all have received a gift card to Five Below!

Grade Name

Kindergarten

Lucas Falco, Grace Mellett, Juliet Young, William Hucklebridge, Ian Canale, Nora Cannon, Evan Hutchison, Keshav Kanubaddi, Reagan O’Meara

1st

Geovanny Andrade, Andrew Banas, Alec Boyers, Dominic Griffenkranz, Kyle Oplinger, Piper Curtin, Ryan Kincaid, Margaret Manley, Luca DeRisi, Hailey Fitzgerald, Kyle Kulynych, Liam O’Brien, Claire Powers, Connor Scala, Chase St. Pierre, Pedro Goncalves Corsini, Sean Lee, Maya Palmieri, Sienna Withers, Maxwell Wyszkowski

2nd

Adrian Woodring, Sami Awadalla, Harrison Collins, Margaret Anne Conti, Isabelle DeBonis, Grace Farsiou, Jack Kerrigan, Emily Larbalestrier-Smith, Elliott Tierney, Avigail Wus, Landon Ruf

3rd

Odaeja Baker, Henry Betman, Ashland Cannon, Nicholas Christopher, Keerthana Gopal, Edward Grace, Adrianna McDuell Newman, Brady Weltz, Sarah Awadalla, Emma Haley, Gabrielle DeBonis, Kavya Gounder, Nivrithi Kanubaddi, Connor O’Brien, Christina St. Pierre, Jenna Thompson, James Awadalla, William Curtin, Kayla Gage, Katya Nirschl

4th

Ethan Falco, Juliet Labrecque, Nina Evon, Olivia Hutchison, Ryan McVan, Christopher Trevisani, Fletcher Conti, John Koziak, Michael Lynott, Shane Tomlinson

5th

 Jacob Birnbaum, Alex Myers, Reilly McCann, Dylan Peters, Jacob Strockoz, Addison Hensler, Reed Powers, Emma Smirk
Back to top

Teacher Prize Winners

Congratulations to the winners who were randomly selected from all Steps to the N.E.S.T. participants! (Prizes are grade-specific unless otherwise noted).

Prize Name
Kindergarten: Lunch outdoors in the Learning N.E.S.T. with the Kindergarten teachers (winner can bring two friends) James Malia (A-3)
1st grade: Bird Bag including binoculars, scratch pad, birdhouse, and more. (One winner per class). Brophy Wolf (A-7), Tristan Urion (A-6), Kyle Oplinger (A-5), Sean Lee (A-8)
2nd grade: Sweets with the 2nd-grade teachers in the Learning N.E.S.T. Jacob Depew (E-39)
3rd grade: Lunch with the 3rd-grade teachers (one winner per class) Benjamin Mockenhaupt (B-12), Jenna Thompson (B-11), Odaeja Baker (B-9), Emma Haley (B-10)
4th grade: Lunch with the 4th-grade teachers (one winner per class) Ethan Falco (B-16), Anant Malhi (B-17), Helen Winokur (B-18), Shane Tomlinson (B-19)
5th grade: Lunch with the 5th grade teachers (one winner, can bring 4 friends)  Elena Umstead (D-31)
Back to top